855x481 moterų inžinierių diena.png
21.06.2024

Tarptautinė moterų inžinerijoje diena

Birželio 23-ąją švenčiame Tarptautinę moterų inžinierių dieną, kuri skirta pabrėžti moterų pasiekimus inžinerijoje. Ši diena mums primena ne tik apie svarbų moterų indėlį, bet ir apie būtinybę skatinti lyčių lygybę šioje srityje.

Inžinerija yra vienas iš kertinių mokslų, kuriantis mūsų pasaulio ateitį. Nuo architektūros iki aviacijos, nuo programinės įrangos kūrimo iki biomedicinos – inžinieriai nuolat plečia žinių ribas ir sprendžia sudėtingiausias problemas. Moterys inžinierės šiame procese atlieka svarbų vaidmenį, ne tik prisidėdamos savo žiniomis ir įgūdžiais, bet ir praturtindamos inžinerijos bendruomenę savo unikaliomis įžvalgomis bei patirtimi.

Tačiau svarbu nepamiršti, kad ši sritis, kaip ir bet kuri kita, yra kolektyvinis darbas, kuriame bendradarbiauja tiek vyrai, tiek moterys. Kiekvieno indėlis yra vertingas, o sėkmė pasiekiama, pasitelkiant tarpusavio supratimą ir bendrą darbą.

Artėjant šios dienos minėjimui pokalbiui pasikvietėme ir kelias „Caverion Lietuva" dirbančias moteris inžinieres, kurios pasidalino savo patirtimi.
„Prisipažinsiu, kad kai rinkausi savo ateities profesiją, nemažai įtakos darė aplinkos sukurti stereotipai, kad moterims statybų aikštelėje ar apskritai statybų srityje – ne vieta, bet vis tik galiausiai nusprendžiau išbandyti savo jėgas ir dabar tuo labai džiaugiuosi. Galbūt pradžioje ir buvo iššūkių būti moterimi inžinerijoje, tačiau visuomenė keičiasi, vis daugiau moterų renkasi šią sritį ir pasiekia įspūdingų profesinių rezultatų ” – savo mintimis dalinosi projektų inžinierė Ieva Baktė.

Pokalbio metu klausėme merginų, ar joms teko susidurti su stereotipu, kad moterims inžinerijoje ne vieta ir sulaukėme gan panašių atsakymų, kad pačioje pradžioje buvo papildomų iššūkių, tačiau su laiku viskas susitvarkė.
„Dirbant statybų aikštelėje nuolatos tekdavo įrodinėti, jog nepaisant to, kad esi moteris, tu išmanai tai, ką darai. Dirbant statinių priežiūros srityje, vis dar pasitaiko, priiminėjant objektus, kad vyrai pradžioje net neklauso ką tu kalbi, bet vėliau suklusta supratę, kad atėjusi moteris supranta, ką kalbą“ – savo patirtimi dalinosi projektų vadovė Rūta Jaugė.

Darbinės veiklos pradžioje buvo visokių situacijų: ir kai kurie kolegos nepatikliai žiūrėdavo į mane‚ ir iš kai kurių užsakovų jausdavosi neužtikrintumas bei abejonės. Bet laikui bėgant stereotipų vis mažėjo, pradėjau jausti, jog aplinkiniai vertina mane pagal darbo kokybę, patirtį, bendravimą ir žinias, o ne pagal lytį. Juk svarbiausia pagarba kolegai ir užsakovui – nesvarbu, kokios lyties jis bebūtų“ – antrino kita „Caverion Lietuva“ projektų vadovė Inesa Ladauskienė, dirbanti šioje srityje jau 22 metus.

Nors šis lyties stereotipas raunamas su šaknimis, Pasaulinė inžinerijos bendruomenė siekia toliau užtikrinti, kad visų balsai būtų išgirsti ir vertinami. Kartu mes galime sukurti įtraukią ir lygią darbo aplinką, kurioje kiekvienas – nepriklausomai nuo lyties – gali klestėti ir pasiekti savo potencialą.

Sveikindami visas moteris inžinieres su jų švente, kviečiame toliau siekti savo tikslų, įkvėpti kitus ir kartu kurti geresnę ateitį.

„Mielos kolegės, švęskime kartu Tarptautinę moterų inžinierių dieną, nepamiršdamos, jog moteriškumas yra mūsų stiprybė,“ – vienbalsiai pabrėžė „Caverion Lietuva“ moterys inžinierės.

 

 

Susisiekite su mumis

"Caverion Lietuva"
Skersinės g. 9, 08449 Vilnius
info.lt@caverion.com