Prevencinė, patariamoji ir aprašomoji priežiūra: duomenų analizės įtaukimas į sprendimų priėmimą

 

Įprastuose pastatuose pastatų priežiūra paprastai būna reaktyvi. Komponentai remontuojami arba keičiami šiems sugedus arba pagal iš anksto nustatytą techninės priežiūros darbų grafiką.

Išmaniuosiuose pastatuose techninės priežiūros darbai visų pirma yra prevenciniai, o idealiu atveju ir patariamieji. Atliekant priežiūros darbus naudinga nuodugniai išanalizuoti pastato duomenis, kaupiamus skaitmeninėje platformoje.

ES direktyva dėl pastatų energinio naudingumo (EPBD) (saitas) – didelė jėga, skatinanti padidinti pastatų energinį efektyvumą ir padidinti turimos informacijos mastą pasitelkiant automatizuotus procesus. 

Duomenų analizė leidžia sumažinti jūsų eksploatacines išlaidas ir padidinti energinį efektyvumą 

Duomenų analizė leidžia priimti geresnius sprendimus ir jose galima naudoti pačius įvairiausius duomenis ir duomenų šaltinius. Jos turi būti sumontuotos protingai, kad padėtų jums atsirinkti reikiamą informaciją iš didžiulio kiekio duomenų 

Duomenų analizės priemonės padeda suderinti istorinius ir tikralaikius duomenis, siekiant prognozuoti situaciją ateityje, atrasti dėsningumus ir prieiti įžvalgų, apie kurias apskritai dar nepagalvojote. Šias priemones galima pateikti grafiškai individualiai pritaikytose ir intuityviose vartotojo sąsajose naudojant įrangą „Caverion SmartView“ (saitas). 

Kokia gali būti nauda iš šių įžvalgų:  

  • išaugusios pajamos
  • mažesnės energijos sąnaudos ir eksploatacinės išlaidos
  • didesnis paslaugų prieinamumas
  • geresnis mikroklimatas patalpose

 

Kuo skiriasi aprašomoji, prevencinė ir patariamoji priežiūra?  

Aprašomoji priežiūra 

Aprašomoji priežiūra leidžia išsiaiškinti, kas nutiko. Teikiant tokios priežiūros paslaugas surenkama informacija ir įžvalgos, gautos remiantis anksčiau jau atliktais techninės priežiūros darbais. 

Prevencinė priežiūra

Prevencinė priežiūra vykdoma pasitelkiant dirbtinį intelektą, kurio paskirtis ieškoti nepastebėtų pastato technologijų signalų dar iki randantis problemai, pavyzdžiui, stebint nedidelius patalpų oro kokybės pokyčius ir apskaičiuojant, kada reikia keisti vėdinimo sistemos filtrus.  

Patariamoji priežiūra 

Patariamoji priežiūra – tai tokia priežiūra, kurią atliekant ne tik numatoma, kada reikia atlikti priežiūros darbus, bet ir pajėgiama sušvelninti situaciją. Pavyzdžiui, dirbtinis intelektas gali pateikti pasiūlymą, kad tam tikromis valandomis sumažinus tam tikrų patalpų vėdinimą, filtrai galėtų tarnauti ilgiau.  

Naudojimu grindžiama priežiūra  

Naudojimu grindžiama priežiūra – tai tokia priežiūra, kurią atliekant vertinamas faktinis patalpų ir pastato technologijų naudojimas, siekiant nustatyti, kada atliktini priežiūros darbai. Panašius algoritmus galima naudoti ir administruojant valymo darbus.  

Leiskite mums kartu su jumis išrinkti priemones, kurias įdiegus jūsų pastatas taps išmaniu. 

 

Ar norite sužinoti daugiau?

Susisiekite

 

Susijusios paslaugos