Informacinis statinio modeliavimas (BIM), kad jūsų pastatas būtų skaidrus

Padidinkite efektyvumą naudodami skaitmeninę pastato kopiją

Investicijų ir pastato saugumas bei tvarumas prasideda nuo tinkamo planavimo. Šiuolaikinė…

Investicijų ir pastato saugumas bei tvarumas prasideda nuo tinkamo planavimo. Šiuolaikinė dokumentacija aplankus, dokumentus ir diagramas pakeičia viso pastato ir visos jo technologijos skaitmenine kopija.

Kas yra statinio informacinis modeliavimas ir kas jums iš to?

Įgyvendinant didelius pastatų projektus, dešimtys tiekėjų vienu metu dirba prie nuolat besikeičiančių ir tarpusavyje susijusių projektų planų. Dėl to nesunkiai randasi neatitikimų, nepasitenkinimo, vėlavimas įgyvendinant projektus, o taip dažnai itin išauga ir išlaidos. Tačiau galite to išvengti, kad taip nenutiktų jūsų projektui, pasitelkdami statinio informacinis modeliavimo (BIM) procesą.

Statinio informacinis modeliavimas – tai programinės įrangos ir trimačio modeliavimo technologijų derinys, kurių pagalba sukuriamas skaitmeninį jūsų pastato modelis su visomis jo fizinėmis ir funkcinėmis ypatybėmis.

BIM procesas suteikia jums tikralaikę vizualinę pastato interpretaciją, kurią galite pasitelkti vykdydami simuliacijas, pagerinti komunikaciją ir iš anksto atpažinti potencialias problemas.

Kokia nauda iš BIM kuriant naujo pastato projektą?

  • geresnis bendradarbiavimas ir komunikacija leidžia sumažinti išlaidas ir sumažina riziką
  • geresnis ir patikimesnis darbų pridavimo planavimas
  • skaidrus išlaidų vertinimas
  • tiksli projekto vizualizacija prieš statybą
  • saugesnės statybvietės
  • tiksli dokumentacija, užtikrinanti efektyvią pastato priežiūrą ir pastato renovaciją ateityje

BIM – patikimas sprendimų pagrindas 

BIM procesas leidžia turėti pastato ir visų technologijų aiškią vaizdinę reprezentaciją. Ji naudinga tiek įgyvendinant statomo pastato projektą, tiek įgyvendinant su pastatu susijusias operacijas ateityje. Pavyzdžiui, techninės priežiūros darbus atliekanti komanda gali lengvai matyti, kurioje vietoje yra techninė įranga. Tobulesnė dokumentacija taupo laiką ir gerokai sumažina klaidų riziką atliekant priežiūros darbus.

 

Ar norite sužinoti daugiau?

Susisiekite

 

Susijusios paslaugos