Modernūs ir tvarūs inžineriniai sprendiniai naujam „Sanitex“ pagrindinės būstinės pastatui Kaune

 

Informacija apie „Sanitex“

„Sanitex „– tai plataus vartojimo prekių didmeninės prekybos, distribucijos bei logistikos lyderė Lietuvoje ir Latvijoje, aktyviai plėtoja veiklą Estijoje bei Lenkijoje.

„Sanitex“ jau 32 metus atstovauja pasaulyje žinomus prekės ženklus ir bendradarbiauja su daugiau nei 500 gamintojų bei aptarnauja virš 32 000 klientų visose Baltijos šalyse.

 

 
 

Informacija apie „Sanitex“ ir „Caverion“

Detaliau apie objektą

  • Pastato plotas siekia bemaž 9.500 m2, iš kurių požeminė automobilių aikštelė užima 4.400 m2.
  • Ypatingas dėmesys augalams ir žaliosioms erdvėms: tiek pastato viduje, tiek išorėje aplink pastatą, todėl visame sklype pasodinta šimtai skirtingų augalų rūšių. Pastato stogas apželdintas krūmynais ir medžiais. 
  • Šildymui ir vėsinimui reikalinga energija gaunama iš grunto, todėl buvo įrengta pažangi geoterminio šildymo sistema.
  • Pastate iš anksto numatyta dalį erdvių panaudoti kaip priedangą ekstremalių situacijų ar nelaimių atveju. Projektuojant pastato konstrukcijas, išplanavimą ir inžinerines sistemas į tai buvo atsižvelgta.

 

Caverion komandos suprojektuotos ir įrengtos sistemos:

  • Moderni vėdinimo sistema, kuri užtikrina komfortišką mikroklimatą patalpose esantiems asmenims. Tai apima oro temperatūros, santykinės oro drėgmės bei COkiekio patalpose kontrolę ištisus metus. Visa tai suvaldyti ir kontroliuoti padeda naujos kartos vėdinimo įranga su integruotais šilumos siurbliais, įrengti pažangūs patalpų termostatai su oro temperatūros, santykinės drėgmės ir CO2 koncentracijos matavimo funkcijomis, būvio jutikliai bei kintamo oro srauto sklendės oro tiekimui ir ištraukimui (VAV). Pastate jų įrengta 120 vienetų.
  • Pažangi pastato šildymo/vėsinimo sistema su atitvaromis. Šildymo/vėsinimo sistemos vamzdžiai išvedžioti ne tik grindų „sumuštinyje“, tačiau ir laikančiose pastato konstrukcijose – perdangose, o tai kėlė nemažai inžinerinių iššūkių. Iš viso paklota daugiau nei 74 km vamzdžių.
  • Vandentiekio ir nuotekų sistemos, sanitariniai prietaisai, kurie išpildė interjero autorių idėjas pastato sanitariniuose mazguose.
  • Išmani pastato automatikos sistema, valdanti pastato pagrindinius inžinerinius procesus realiu laiku. Tai apima mikroklimato parametrų sekimą ir valdymą, saulės šilumos pritekėjimų kontrolę, pasitelkiant motorizuotos išorinius ir vidinius fasado roletus ir kt.
 

Ar norite sužinoti daugiau?

Susisiekite