Building Performance

Žiūrėti filmą

Mes gyvename nepastoviais laikais. Klimato kaita ir gamtos reakcija į žmogaus daromą neigiamą poveikį  yra jau daug metų gvildenamos temos. Visa tai paaštrina ir pasaulį šiomis dienomis ištikusi kritinė situacija. 

Akivaizdu, jog mes niekada nepamiršime 2020 metų įvykių. Pasekmes jausime dar ilgai. Mes kviečiame rūpinantis dabartimi, pagalvoti ir apie ateitį. 
Jungtinių Tautų Organizacija teigia, kad klimato kaitos padariniai turės poveikį visiems. Jau matome besikeičiančius oro modelius ir kylantį jūros lygį. Turime imtis veiksmų dabar.

Klimato negatyvūs reiškiniai, kaip ir užklupęs virusas, yra visos žmonijos klausimai, kuriuos turime spręsti drauge. Turime pripažinti, kad mūsų pasirinkimai daro įtaką kitiems ir mūsų bendrai ateičiai. Mūsų pasirinkimas yra svarbus.

Miestai yra mūsų ateities didžiausias rūpestis. Kodėl? Miestai generuoja daugiau kaip 70 procentų viso pasaulio išmetamo CO2 kiekio ir sunaudoja trečdalį viso pasaulio energijos. Skaičiuojama, jog vien Europos Sąjungoje 40 procentų išmetamų teršalų priklauso pastatams. 2050m. daugiau kaip 70 procentų gyventojų gyvens miestuose.

Neabejotina, kad miestai su pastatais, pramone ir infrastruktūra  privalo formuoti geresnę mūsų planetos ateitį.


Kaip miestai veikia mus, kaip žmones, ir mūsų ateitį?

Miestai, kuriuos statome, daro įtaką ne tik klimatui. Jie taip pat veikia mus, kaip žmones, tiesiogiai. Gyvenimo ir darbo būdą formuoja aplinka, kurią sukuriame aplink save. Mes daugiau nei 90 procentų gyvenimo praleidžiame patalpose.

Iš pradžių pastatai teikė apsaugą nuo pavojų ir tokių gamtos stichijų, kaip šaltis, lietus, vėjas ir sniegas. Šiandien pastatai tampa išmaniais. Jie gali nustatyti, kas ir dėl kokios priežasties yra pastato viduje. Jie žino oro sąlygas ir automatiškai nustato sistemas, atpažįsta keleivių poreikius ir savarankiškai praneša apie techninės sistemos gedimus. Netrukus pastatai dar labiau tarpusavyje sąveikaus. Prijungti prie bendro tinklo pastatai taps produktyvia miesto ekosistemos dalimi.

Štai kodėl mes „Caverion“ kiekvieną dieną klausiame savęs: kaip suderinti pastatus, infrastruktūrą ir pramonę, kad jie visi būtų maksimaliai naudingi žmonėms?

Išmanusis miestas nebus sukurtas naujas iš pagrindų. Mes jį kuriame patys statydami naujus protingesnius pastatus ar renovuodami esamus į išmanius ir tvaresnius. Išmanus miestas būtinas, siekiant suteikti gyventojams sveikesnį, saugesnį ir patogesnį gyvenimą. Išmanus miestas gali minimizuoti neigiamą įtaką klimato pokyčiams ir galbūt net keisti į teigiamą pusę.  

Jei norite daugiau sužinoti apie išmaniuosius miestus, intelektualias technologijas ir kaip Caverion gali padėti tai sukurti jūsų aplinkoje? 
Užsisakykite korporacijos naujienlaiškįKas yra Caverion?

Mes esame patikimas partneris savo klientams, dalinamės praktiškais patarimais ir sprendiniais. Mūsų pagrindinis tikslas – kurti išmanią ir tvarią aplinką žmonėms.
 
Mes suprantame, kad patys formuojame aplinką, kurioje gyvename ir dirbame. Šis procesas prasideda nuo pirmosios dienos šiame pasaulyje. Mes mokomės, augame ir tobulėjame tam pritaikytose erdvėse. Didžiąją gyvenimo dalį praleidžiame patalpose: betono, stiklo, medžio ir plieno konstrukcijose. Mus supanti aplinka formuoja mūsų asmenybę. Aplinka daro įtaką mūsų gyvenimo pasirinkimui: karjerai, draugystei, meilei. Galiausiai, aplinka atspindi mūsų materialinę, emocinę ir fizinę gerovę.

Tokioje sukurtoje aplinkoje - nuo pastatų iki pramonės objektų ir juos jungiančioje infrastruktūroje - technologija yra pagrindinis komponentas. Tačiau svarbu ne tik pati technologija. Svarbu yra sąveika tarp technologijos, mūsų pritaikomų žinių, smalsumo ir ilgametės patirties. 

Svarbu yra suprasti, kaip veikia žmonių, verslo, pastatų ar miestų gyvenimo ciklai. Kaip susijungia visi taškai į visumą. Paklauskime savęs: kaip suderinti pastatus, infrastruktūrą ir pramonę, kad jie visi būtų maksimaliai naudingi žmonėms?

Mes kiekvienas esame didesnės ekosistemos dalis, turintys savo gyvenimo ciklą. Tai apima mūsų šeimas, vaikus ir ateinančias kartas. Mes norime tobulinti visas sritis ir didžiuotis tuo, ką paliekame ateities kartoms. Mes kalbame apie tvarius rezultatus. Išmaniais sprendimais kuriame aplinką, kurioje galėtume geriau gyventi, produktyviau dirbti, saugiai keliauti ir tyrinėti ateitį.

Taigi, mes kalbame plačiau nei apie technologijas. Savo darbais mes geriname aplinką, kurioje gyvename ir dirbame šiandien, rytoj, kiekvieną dieną. Visa tai telpa žodžiuose building performance.


Ar žinojote?

Per pastaruosius 50 metų CO2 emisijos kreivė  dramtiškai kyla į viršų.

CO2 emissions


Caverion korporacija 2019 metais savo klientams padėjo suptaupyti 72,000 MW/h energijos. 

Tai atitinka 30 tūkst. trijų kambarių daugiabučių metinį energijos suvartojimą.


EPC-hankkeet


Metinis energijos taupymas, gaunamas teikiant energijos vartojimo efektyvumo sutarčių paslaugas, yra tris kartus didesnis nei Caverion 11-os šalių pastatuose sunaudota energija.

Mažėjanti energijos suvartojimo tendencija Caverion pastatuose.

indirect energy consumption


2019 metų duomenimis klienatms sutaupyta energija yra tris kartus didesnė nei Caverion sunaudojo savo pastatuose.

2019 EPC energy savings