Nauja korporacija su ilga istorija

2013 metų birželio 17d. YIT korporacijos akcininkų neeilinio susirinkimo metu patvirtintas sprendimas atskirti statinių inžinerinių sistemų verslo dalį nuo statybų verslo bei sukurti naują savarankiškai veikiančią korporaciją Caverion. 2013 m. birželio 30 d. Suomijos respublikos registrų centre įregistruota tarptautinė korporacija Caverion. Nuo 2013 m. liepos 1d. Caverion akcijos kotiruojamos NASDAQ Helsinkio vertybinių popierių biržoje.
Pradžioje YIT buvo kompanija, orientuotą į vandens tiekimo sistemų projektavimą ir statybą. Nuo 1912 m. pradedame skaičiuoti YIT, kaip tarptautinės korporacijos, veiklos metus. Kuomet  Švedijos konsultacinė inžinerinė kompanija Allmänna Ingeniörsbyrån (AIB) įsteigė filialą Helsinkyje - kuris tuo metu buvo vienintelė galimybė švedų įmonei patekti į Rusijos rinką.  1940 m. AIB iš Suomijos rinkos pasitraukė. Tačiau 1920 m. Suomijos verslininkai atgaivino verslą ir atnaujino kompaniją, pavadintą Ab Allmänna Ingeniörsbyrån - Yleinen Insinööritoimisto Oy, kuri, vėliau sutrumpinusi pavadinimą  YIT, tapo pirmaujanti įmonė Suomijoje vandens tiekimo statybų srityje. 1930-ųjų pabaigoje, veikla išplėtė į vandens tiekimo sistemų statybą miško pramonei. Nuo 1940-ųjų pradėta prekyba vandentiekio sistemomis, o nuo 1950-ųjų vidurio įmonė užsiėmė ir kitomis inžinerinėmis sistemomis.

1970 m. YIT pradėjo teikti statinių inžinerinių sistemų priežiūros paslaugas. Tais pačiais metais išplėtė veiklos apimtis pramonės sektoriuje - pradėjo konstrukcijų bei pramoninių vamzdynų priežiūra. 

Per savo istoriją YIT korporacija augo tiek natūraliai, tiek ir įsigyjant kitas įmones. Veiklos apimtys plėtėsi ir geografiniu masteliu. 1995 m. YIT nupirkusi Švedijos įmonę Huber Oy ypatingai sustiprino pozicijas statinių inžinerinių sistemų priežiūros ir pramonei teikiamų paslaugų srityse. 

2003 m. YIT įsigijo ABB Statybos ir inžinerijos paslaugų verslą. YIT praplėtė teikiamų paslaugų  spektrą bei geografiją Švedijoje, Norvegijoje, Danijoje, Baltijos šalyse ir Rusijoje. YIT darbuotojų skaičius padvigubėjo. YIT išaugo ir tapo tarptautine statybos paslaugų korporacija per kelerius metus. 2008 m. YIT,  įsigydama statinių inžinerinių sistemų kompaniją MCE AG,  paslaugų verslą išplėtė į šešias naujas Vidurio Europos šalis - Vokietiją, Austriją, Lenkiją, Čekiją, Vengriją ir Rumuniją.

2010 m. YIT įsigijo Vokietijos statybos paslaugų bendrovę Caverion GmbH. Vidurio Europos verslo segmento pajamos padvigubėjo, o YIT tapo  Vokietijoje antra kompanija pagal dydį Statinių inžinerinių sistemų versle.
 
Mums sekasi, tačiau mes žinome, jog tam, kad ir toliau sektųsi - būtina išlikti kukliems ir nuolat mokytis naujų dalykų. Mūsų ilga istorija išmokė nuolat mokytis ir tobulėti. Mes taip pat suprantame, kad tik klausydamiesi ir suprasdami savo klientus bei vienas kitą mes galime pasiūlyti pačias geriausias paslaugas – dabar ir ateityje.