16.03.2016 | 09:00

„Caverion Lietuva“ prižiūri naujojo mokslinio centro inžinerines sistemas

UAB „Caverion Lietuva“ jungtinės veiklos pagrindu kartu  su UAB „Fima“ yra atsakinga už vakar Vilniuje Saulėtekio alėjoje oficialiai duris atvėrusio Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro (NFTMC) vidaus inžinerinių sistemų priežiūrą bei tvarų jų naudojimąsi.

„Vakar iškilmingai visuomenei duris pravėrė NFTMC, tačiau mūsų specialistai šiame objekte darbuojasi jau nuo vasario mėnesio vidurio. Užsakovo prašymu operatyviai organizavome laikinas patalpų valymo paslaugas, kad jos būtų tinkamai paruoštos darbuotojams, svečiams ir CERN parodos lankytojams,“ -  teigia „Caverion Lietuva“ projektų vadovas Tadas Martinkėnas.

Nacionalinis fizinių ir technologijos mokslų centras - tai vienas didžiausių Lietuvoje mokslo centrų su įvairiomis specifinėmis sistemomis, technologinių dujų tinklais bei dideliu kiekiu švarių patalpų statusą turinčių laboratorijų. Čia planuojama vystyti lazerių, šviesos technologijų, medžiagotyros, nanotechnologijų, puslaidininkių fizikos ir elektronikos bei vykdyti kitus susijusius mokslinius tyrimus ir eksperimentinės plėtros darbus. Mokslinis centras įspūdingas savo masteliu: daugiau nei 27 tūkst. kvadratinių metrų plote vienu metu tyrimus gali atlikti per 700 mokslininkų ir studentų, centre veikia 46 mokslinės laboratorijos, viso apie 1000 fizinių, chemijos ir technologijos mokslų tyrimų bazę sudarančių patalpų. 

Nuo kovo 16 d. iki liepos 15 d. NFTMC veiks po pasaulį keliaujanti interaktyvi CERN paroda „Accelerating Science“.

Go back to list