03.07.2015 | 14:00

„Caverion Lietuva“ skatina visuomenę savo turtą prižiūrėti ūkiškiau

„Caverion Lietuva“, drauge su verslo partnerėmis „Schindler-liftas“, „Skaidri apskaitos sistema“, „VSA Vilnius“, aktyviai dalyvauja visuomeniniame projekte „AiOi“. Projekto tikslas – skatinti daugiabučių namų savininkų bendrijų steigimą, teikiant profesionalią pagalba jų kūrimo proceso metu. Daugiabučių namų savininkų bendrija – tai efektyvi priemonė gyventojams ūkiškiau prižiūrėti savo nekilnojamąjį turtą.

Suvienyti namo gyventojus – sudėtinga misija

Įsteigti daugiabučio namo savininkų bendriją nėra lengvai įgyvendinamas siekis. Net jeigu dauguma gyventojų sutaria, kad jie norėtų labiau kontroliuoti namo priežiūros darbus ir įtakoti priimamus sprendimus, vien kaimyniškų pokalbių nepakanka – kažkam reikia imtis konkrečių veiksmų.

Reikia informuoti kaimynus ir organizuoti diskusijas, parengti bendrijos įstatus, gauti bendrojo naudojimo objektų aprašą ir savininkų sąrašą, paskelbti steigiamąjį susirinkimą ir jį pravesti. Be to, viską būtina atlikti, laikantis įstatyme numatytų normų, kurias irgi reikia išmanyti.

„Žmonės užsiėmę daugybe reikalų, jie neturi laiko gilintis į įstatymus ir nenori gaišti organizavimui, todėl geri norai dažnai ir lieka tik pasikalbėjimais tarpusavyje. Steigiantiems namo bendriją tikrai reikia pagalbos, ir tokią pagalbą mes jiems suteikiame“, – pasakoja visuomeninį projektą „AiOi“ įgyvendinančios Daugiabučių namų savininkų bendrijų paslaugų teikėjų asociacijos pirmininkas Remigijus Nemira.

Profesionali specialistų pagalba

Visuomeninio projekto „AiOi“ specialistai nemokamai pataria bendrijų steigimo klausimais, padeda parengti būtinus dokumentus, išplatinti informaciją visiems butų savininkams, organizuoti ir pravesti steigiamąjį susirinkimą. Į gyventojams rūpimus klausimus atsakinėja konsultantai, teisininkai ir projektą remiančių įmonių „Caverion Lietuva“, „Schindler-liftas“, „Skaidri apskaitos sistema“ bei „VSA Vilnius“  įvairių sričių specialistai. Šios įmonės suteikia specialių nuolaidų naujai įsteigtoms bendrijoms, tačiau dalyvavimas projekte „AiOi“ ir naudojimasis nemokamomis paslaugomis neįpareigoja bendrijų būtinai bendradarbiauti su projekto partneriais.

„Mūsų įmonės verslo misija  - kurti bei prižiūrėti draugiškas aplinkai, energiją tausojančias inžinerines sistemas. Patardami gyventojams, mes turime puikią galimybę pasidalinti sukaupta praktika apie šeimininkišką požiūrį į pastatą, kuriame patys gyvena, - teigia „Caverion Lietuva“ statinių ūkio valdymo paslaugų verslo direktorius Valentinas Jasinevičius.

Bendrija  atveria  taupymo galimybes

Kai daugiabučio namo bendrija perima į savo rankas namo administravimo ir priežiūros paslaugų kontrolę, laisvai vykdo apklausas ir pati pasirenka paslaugų tiekėjus, ji turi galimybę 10-30 proc. sumažinti mokesčius už daugelį paslaugų, tokių kaip, šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūra, liftų priežiūra ir remontas, atliekų išvežimas, buhalterinė apskaita ir kitos.

„Perduodami gerąją bendrijų steigimo patirtį mes raginame žmones būti laisvais, savarankiškais ir jaustis tikrais savo namo šeimininkais“, – tvirtina Remigijus Nemira.

 Projektas „AiOi“ pradėtas įgyvendinti Vilniuje, ateityje planuojama veiklą išplėsti ir kituose miestuose.

 

 Plačiau apie projektą skaitykite  www.aioi.lt

 

Go back to list